';
Скелі Довбуша
Категорії: Скелі, Залишки первісних людей, Печера.
Цікавість: 90%
Болехівська міськрада, Івано-Франківська область
Описи: Wiki, Опис, Опис з фото, План-схема, Опис поїздки, Опис з відео та багато фото, Сколівські Бескиди. мальовнича природа… прекрасне місце для релаксу! , «Скелі Довбуша» – унікальна геологічна пам’ятка природи, фото і опис.
Скельно-печерний комплекс Скелі Довбуша — унікальна пам'ятка історії та природи післяльодовикового періоду. Розташована поблизу села Бубнища в урочищi Бубнище, Івано-Франківська область, на території недавно створеного Поляницького регіонального парку. Геологічна пам'ятка природи «Скелі Довбуша» — природна фортеця періоду X століття — лежить на висоті 668 м над рівнем моря. Це скелясті виступи пісковиків заввишки до 80 м, що утворились більше 70 млн. років тому на дні моря. Кам'яний лабіринт шириною 200 м тягнеться зі сходу на захід майже на 1 км, над ним — буковий та смерековий ліси. У X-XII ст. до н.е тут існувало язичницьке святилище — палеообсерваторія. За переказами, у XVII—XVIII століттях тут таборували опришки, які використовували печери під сховище. Унікальний скельний комплекс названий на честь легендарного опришка Олекси Довбуша. Це неповторне за своїми формами і розташуванням нагромадження гігантських скель, каменів, що нагадують дивовижні істоти, покраяне глибокими, завжди темними ущелинами, ямами, потаємними ходами та стежками. Вивчивши вибиті в каменях печери, зруби, пази, східці, вчені дійшли висновку, що скелі використовувалися людьми, які жили тут у Х столітті, під помешкання та в якості фортеці. Печерні приміщення мають чіткі геометричні форми, правильні пропорції, рівні поверхні вертикальних стін, досить точну прямокутність, чисту обробку стелі. Автомобілем можна добратись по хорошій дорозі через місто Долина, також можна добратись автобусом Львів - Труханів і пройтись лісом 2 км до скель.
Цікаве поруч: Кам'янецький водоспад (9км), Мізунські водоспади (20км), Водоспад Гуркало (17км), Водоспад Мале Гуркало (17км), Карпатський трамвай (21км).